Prisidėkite prie Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos pajėgumų stiprinimo, ginant ir atstovaujant Jūsų teises darbe ir skirkite dalį savo praeitais metais sumokėto gyventojų pajamų mokesčio 0,6 proc. (GPM) mums. Paprastas žingsnis, didelės abipusės vertės!

Džiugi žinia ta, kad deklaruodami pajamas ir skirdami paramą mūsų veiklai, sėkmingai paremti galite ir kitas, Jūsų pamėgtas, ne pelno siekiančias organizacijas, nes profesinės sąjungos turi atskirą eilutę, kaip ir politinės partijos.

Prašymą dėl paramos VMI pateikti galite iki gegužės 3 d. O apie visus kitus žingsnius pasakojame čia.

Skaityti daugiau...

Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas (EESRK) priėmė savo poziciją dėl 2021 m. ES ekonominių prioritetų. Komitetas palankiai vertina strategijos veiksmus, kurių buvo imtasi sprendžiant COVID-19 pandemijos iššūkius Europos žaliojo susitarimo kontekste, tačiau nusivylęs, kad Europos Komisijos pasiūlytoje strategijoje per mažai dėmesio skiriama socialinėms problemoms. EESRK taip pat perspėja, kad paramos priemonės neturėtų būti nutrauktos per anksti, ir ragina nustatyti naujas fiskalines taisykles, kurios atspindėtų socialinę ir ekonominę realiją po pandemijos.

Panašią poziciją, vertindama Europos Komisijos veiksmų planą dėl Europos socialinių teisių ramsčio įgyvendinimo, išsakė ir Europos profesinių sąjungų konfederacija.

Skaityti daugiau...

Per ateinantį dešimtmetį skurstančių žmonių skaičių galima sumažinti 50 proc., – sausio mėn. EESRK plenarinėje sesijoje paskelbė JT specialusis pranešėjas ypač didelio skurdo ir žmogaus teisių klausimais.  Kaip nurodė JT specialusis pranešėjas ypač didelio skurdo ir žmogaus teisių klausimais Oliver De Schutter, pagal būsimą Europos socialinių teisių ramsčio (EPSR) įgyvendinimo planą skurdo mažinimas privalo būti vienas iš pagrindinių Europos Komisijos prioritetų.

Skaityti daugiau...

2021–2030 m. Jungtinių Tautų buvo paskelbti sveiko senėjimo dešimtmečiu , siekiant atkreipti dėmesį į būtinybę imtis visuotinių veiksmų, kuriais būtų pagerintas vyresnio amžiaus asmenų gyvenimas.

Senstanti darbo jėga ir mažėjanti jos pasiūla yra didelė Europos problema – manoma, kad iki 2030 m. 55–64 metų amžiaus darbuotojai sudarys 30 proc. arba daugiau visų dirbančiųjų. Tačiau daug darbuotojų iš darbo rinkos pasitraukia gerokai anksčiau nei sulaukia pensinio amžiaus.

Skaityti daugiau...

Eurostat duomenimis, 1 iš 6 jaunų žmonių prarado darbą COVID-19 pandemijos laikotarpiu, o nedarbingumo lygis jaunimo tarpe išties šokiruojantis - net 17,8 % (2020 metų gruodžio mėn. duomenimis). Ar įmanoma sušvelninti krizės padarinius jaunimui, sumažinti bedarbystės apimtis, sukurti kokybiškas, jaunimui  patrauklias darbo vietas? Apie tai kalbėta vasario 15 dieną vykusioje aukšto lygio konferencijoje “Jaunimo atsigavimas: laikas kokybiškiems darbams”, kurią suorganizavo Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) jaunimo tinklas.

Skaityti daugiau...

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pristato naują informacinę svetainę ir kviečia šalies gyventojus ja naudotis ieškant informacijos apie socialinę paramą skirtingais gyvenimo atvejais: auginant vaiką, nusprendus įvaikinti ar globoti, norint įsigyti ar išsinuomoti pirmą būstą, netekus darbo ir patiriant finansinių sunkumų, susirgus ar slaugant šeimos narį, tapus neįgaliu ar sulaukus senatvės arba netekus artimo žmogaus.  

Apie visa tai ir dar daugiau skaitykite www.kasmanpriklauso.lt

Antrojo karantino laikotarpiu situacija darbo rinkoje išlieka stabilesnė lyginant su situacija pernai pavasarį. Užimtumo tarnyboje jau keletą mėnesių fiksuojamas mažėjantis besiregistruojančių klientų skaičius. Sausį kreipėsi 20,6  tūkst. darbo ieškančių asmenų – tai 6,5 proc. mažiau, palyginti su gruodžiu, ir beveik trečdaliu (31,8 proc.)  mažiau nei 2020 metų sausį. Jaunimo registruoto nedarbo rodiklis mažėjo labiausiai – 0,4 proc. punkto iki 15,6 proc. Nedirbantis jaunimas pernai tokiu pat metu sudarė 6,2 proc. 16-29 metų amžiaus šalies gyventojų.

Skaityti daugiau...

Dabartinės pandemijos stipriai paveiktame darbo pasaulyje darbdaviai ir darbuotojai priversti taikyti naujas procedūras ir metodus, siekiant užkirsti kelią COVID-19 plitimui darbo vietoje. Norėdama prisidėti prie pagalbos pritaikant darbą prie naujų aplinkybių, Europos darbuotojų saugos ir sveikatos agentūra (EU-OSHA) išleido pataisytą pernai paskelbtų ES DSS gairių leidimą. Šiomis neprivalomomis gairėmis siekiama padėti darbdaviams ir darbuotojams išlikti saugiems ir sveikiems dėl COVID-19 pandemijos smarkiai pasikeitusioje darbo aplinkoje.

Skaityti daugiau...

Nuo šių metų padidinus valstybės skiriamas subsidijas prastovose esančių darbuotojų darbo užmokesčiui kompensuoti, pasitaiko atvejų, kai, darbuotojui esant prastovose, darbdavys jo prašo vykdyti savo darbo funkcijas, ateiti į darbovietę ar dirbti nuotoliniu būdu.

VDI atkreipia dėmesį, kad darbuotojai, esantys prastovose, dirbti neturėtų. Žinote tokių atvejų? Netylėkite, informuokite profesinę sąjungą arba VDI.

Skaityti daugiau...

Kalendorius

Kovas 2021
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Posakiai ir kita aktuali informacija

____________________________________

 

2021 METŲ DARBO IR POILSIO KALENDORIUS