Profesinės sąjungos su giliu liūdesiu išgyvena dar vieną skaudžią netektį – Anapilin iškeliavo ilgametis kolega Dainius Paukštė.

Jo indėlis kuriant laisvųjų profsąjungų judėjimą nuo 1990 m. neįkainojamas. Būtent jis buvo ryšių su tarptautiniu profsąjungų judėjimų pradininkas, inicijavo pirmųjų Tarptautinės darbo organizacijos konvencijų ir vadovėlių vertimus, buvo kolektyvinių derybų entuziastas, tarptautinio švietimo fondo steigimo vienas iš iniciatorių, politinių profsąjungų pareiškimų autorius, vienos iš šakinių profesinių sąjungų vadovas, kandidatavo rinkimuose į LPSK pirmininkus ir aktyviai dalyvavo kitose visuomeninėse veiklose.

Liūdime netekę brangaus bendražygio ir šią sunkią netekties valandą, reiškiame nuoširdžią užuojautą velionio šeimai ir artimiesiems.

Velionis pašarvotas J. Matulaičio bažvyčioje, laidotuvės vyks spalio 28 d. (trečiadienį) 11 val Sudervės kapinėse.

Visuomenė senėja, vis daugiau valstybių yra priverstos ilginti pensinį amžių, vadinasi, darbo rinkoje vyresnių žmonių tik daugės. Tačiau senjorai susiduria su paradoksalia problema: net ir trūkstant darbuotojų,  vyresnio amžiaus žmonių į darbą priimti niekas neskuba. Baimę neretai vyresnio amžiaus žmonėms kelia ir tai, jog likus nedaug laiko iki pensinio amžiaus arba vos jo sulaukus, darbdavys juos nuspręs atleisti iš darbo. Todėl labai svarbu aptarti ir prisiminti tai, kokias garantijas darbo santykiuose turi vyresnio amžiaus žmogus, kad baimintis reiktų kuo mažiau.

Apie tai LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pasakoja VU Teisės fakulteto docentė Vida Petrylaitė.

Trys iš penkių darbuotojų Europos Sąjungoje teigia patiriantys raumenų ir kaulų sistemos sutrikimus, dažniausi jų - nugaros, rankų, pečių ir kitų viršutinių kūno dalių skausmai. Šie negalavimai stipriai paveikia darbo kokybę ir gali turėti skaudžių pasekmių darbuotojų sveikatai ateityje – net trečdalis žmonių, patiriančių profesinius raumenų ir kaulų sutrikimus mano, kad dėl jų nebegalės dirbti to paties darbo iki 60-ies. Su darbu susiję raumenų ir kaulų sistemos sutrikimai kelia susirūpinimą ne tik dėl jų poveikio darbuotojų sveikatai ir gyvenimo kokybei, bet ir įmonėms bei šalių ekonomikai. 

Laikas kažką dėl to daryti!

Skaityti daugiau...

Darbo ginčų komisija (DGK) prie Valstybinės darbo inspekcijos šiais metais gavo beveik 6000 prašymų nagrinėti darbo ginčus. Priėmusi teigiamų sprendimų dėl 66 proc. visų reikalavimų, DGK nurodė išieškoti 7,7 mln. eurų darbuotojų naudai.

Darbo ginčų komisijai pateiktuose prašymuose dominavo reikalavimai dėl darbo užmokesčio, atleidimo iš darbo pripažinimo neteisėtu, darbo sutarties sąlygų pakeitimo ir neturtinės žalos atlyginimo. Iš viso jų pateikta daugiau nei 10,5 tūkstančio. Lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu DGK pateiktuose prašymuose reikalavimų skaičius išaugo kone 4 tūkstančiais.

Skaityti daugiau...

Spalio 16 d. Kaune įvyko Lietuvos pramonės profesinių sąjungų federacijos (LPPSF) III ataskaitinis-rinkiminis suvažiavimas.

Jame vienbalsiai pirmininke ketverių metų metų kadencijai išrinkta Dalia Jakutavičė.

Sveikiname naująją pirmininkę, linkėdami sėkmės, idėjų bei energijos ir toliau išliekant aktyviais dirbančiųjų interesų skleidėjais ir gynėjais! 

Spalio 16 d. Vyriausybės Baltojoje salėje pasirašyta Nacionalinė kolektyvinė sutartis 2021 m., kuri galios viešajame sektoriuje. Joje numatyta, kad bazinės pareiginės algos dydis visiems viešojo sektoriaus tarnautojams, darbuotojams ir pareigūnams didinamas iki 177 eurų, o sutartį pasirašiusių profesinių sąjungų nariams užtikrinamos papildomos garantijos.

Skaityti daugiau...

Pastaruoju metu ypač akcentuojami kiekvieną dieną darbe sutinkami psichosocialiniai rizikos veiksniai, kaip neigiamai veikiantys darbuotojų sveikatą ir gerovę. Tokie veiksniai, jei pakankamai intensyvūs ar pastoviai veikiantys, veda prie augančio streso lygio ir gali sukelti rimtus psichinės ir fizinės sveikatos sutrikimus. Apie teisinių priemonių būtinumą šiai problemai spręsti rašoma ankstesniame straipsnyje. Šį kartą kviečiame prisiminti ir pastudijuoti, kokių papildomų metodų turi būti imamasi, siekiant apsisaugoti nuo su darbu susijusio streso  ir kaip sėkmingai jį valdyti, nepaisant įmonės dydžio ar pobūdžio.

Skaityti daugiau...

COVID-19 pandemija paveikė ne tik fizinę žmonių sveikatą. Nežinomybė, jaudulys dėl artimųjų, baimė užsikrėsti, karantinas ir ekonominis nuosmukis sukėlė gana nemažai ir psichologinių problemų.  Daugelis jų susiję su darbu ir tai yra viena didžiausių darbuotojų saugos ir sveikatos problemų, turinti daug įtakos žmonių sveikatai ir organizacijų bei nacionalinės ekonomikos klestėjimui. Europos profesinės sąjungos kviečia dėl to sunerimti ir pradeda kampaniją dėl ES įstatymų, skirtų su tuo kovoti.

Skaityti daugiau...

Spalio 7 d., minint Pasaulinę oraus darbo dieną, prie vyriausybės būstinės Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija ir Lietuvos profesinė sąjunga “Solidarumas” surengė protesto akciją „Mūsų pasirinkimas – orus darbas, o ne moderni vergovė!“. Žinutės dvi: spaudimas vyriausybei dėl minimalios mėnesio algos kėlimo (MMA) ir darbdaviams – dėl pagarbos darbuotojams ir padorių/orių darbo sąlygų.

Kiek turėtų didėti minimali mėnesio alga? Apie tai laidoje diskutuoja LMP pirmininkas Raimondas Tamošauskas ir Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis.

Kviečiame pasiklausyti diskusijos nuo 47:27.

 

 

Nenumaldomai artėjantys 2020 metų Seimo rinkimai verčia susimąstyti ir atsakingai pagalvoti apie tai, kam pelnytai atiduoti savo balsą. Dar rugpjūčio mėnesį dėl to diskutavome ir LMP Tarybos metu. Kėlėme klausimą, kaip elgtis, kad mūsų pasirinkimas nenuviltų ateityje? Vienas iš svarbių aspektų - domėtis. LMP nepolitinė organizacija, kuri vienija ir atstovauja įvairių politinių pažiūrų žmones. Norėdami padėti savo nariams rasti argumentų, kurie palengvintų apsisprendimą už ką balsuoti, kandidatams uždavėme mums visiems svarbius ir aktualius klausimus. Iš daugumos vis dar laukiame atsakymų, tačiau kviečiame susipažinti su pirmaisiais.
 
Bus nuolat papildoma
Skaityti daugiau...

LPSK valdyba priėmė sprendimą spalio 7 d., kai pasaulyje minima Oraus darbo diena, 12.30, prie vyriausybės būstinės rengti mitingą „Mūsų pasirinkimas – orus darbas, o ne moderni vergovė!“. Žinutės dvi: spaudimas vyriausybei dėl minimalios mėnesio algos kėlimo (MMA) ir darbdaviams – dėl pagarbos darbuotojams ir padorių/orių darbo sąlygų.

Skaityti daugiau...

Kalendorius

Spalis 2020
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Posakiai ir kita aktuali informacija

____________________________________

 

2020 METŲ DARBO IR POILSIO KALENDORIUS