Šiandien ETUC ir Europos profesinių sąjungų federacijos  Europos Parlamento nariams pateikė daugiau nei 2 594 darbuotojų atstovų ir profesinių sąjungų lyderių pasirašytą peticiją. Peticijoje „Komisija raginama prireikus pradėti pažeidimų nagrinėjimo procedūras“ ir „Europos vyriausybės imtis konkrečių veiksmų, siekiant užtikrinti, kad būtų gerbiamos darbuotojų informavimo ir konsultavimosi teisės darbe“.  Ypač pabrėžiama teisinė demokratijos svarba darbe bei dėmesys  stipriam socialiniam dialogui.

Skaityti daugiau...

Pandemijai nesiliaujant, vis daugiau šalies įmonių susiduria su klausimais, kaip elgtis, jeigu COVID-19 suserga darbuotojas: kokius žingsnius privalu atlikti darbdaviui, kaip organizuoti darbą kitiems darbuotojams, ką būtinai turi atlikti kiekvienas darbuotojas, turėjęs sąlytį su sergančiuoju, galiausiai – kada COVID-19 sirgęs darbuotojas gali saugiai sugrįžti į kolektyvą.   

Skaityti daugiau...

Šiame leidinio numeryje:

Į svarbiausias pareigas EESRK išrinkta Austrijos atstovė Christa Schweng;

Christa Schweng: „Kuriant geresnę Europą pilietinės visuomenės indėlis yra būtinas“;

Cillian Lohan: „Mums reikia lyderystės, kuria galėtume pasitikėti“;

Giulia Barbucci: „Labai svarbu išlaikyti patikimą ir skaidrų biudžeto valdymą“;

EESRK pradeda dirbti rekordiškai daug naujų narių ir moterų.

Susipažinti plačiau.

Tebesitęsianti koronaviruso pandemija ir dėl jos paskelbtas karantinas didina įtampą darbo rinkoje. Nemaža dalis darbuotojų patiria stresą ir išgyvena nerimą dėl savo darbo vietos bei nežino, ką reikėtų daryti, jeigu darbe taptų nereikalingas.

Išeičių tikrai yra, tik svarbu žinoti savo teises ir laiku kreiptis pagalbos.

Plačiau skaitykite ČIA


Suomijos maisto darbuotojų asociacija SEL ir maisto pramonės asociacija ETL lapkričio 11 d., atsižvelgdami į COVID-19 situaciją, pradėjo išankstines derybas dėl naujų kolektyvinių sutarčių maisto pramonės darbuotojams. Iki pat lapkričio 27 d., praktiškai kiekvieną dieną, bus deramasi dėl penkių visuotinai privalomų kolektyvinių sutarčių: kepyklų, mėsos, pieno, alaus gamybos ir gaiviųjų gėrimų sektorių. Derybose ieškoma sprendimų, atsižvelgiant į susiklosčiusį pandemijos laikotarpį. Pagrindinis siekis – atrasti „tiltą“ kuo efektyviau ir abejoms pusėms palankiau peržengti pandemijos sukeltus padarinius.

Skaityti daugiau...

Siautėjant koronaviruso pandemijai ir stojant šalių įprastam ritmui, į tai privalo atsižvelgti ir Lietuvos įmonės. Joms parengtos rekomendacijos ir nurodymai, kaip tinkamai valdyti veiklą darbovietėse bei sumažinti užsikrėtimo riziką.

Remiantis šiomis rekomendacijomis, įmonės turi reguliuoti darbuotojų srautus, tam numatyti darbų veiklą – jei įmanoma, darbus organizuoti nuotoliniu būdu. Taip pat, darbdaviai privalo, pagal poreikį aprūpinti darbuotojus apsaugos priemonėmis. darbo patalpose užtikrinti specialias asmens higienos vietas, valdyti trečiųjų asmenų srautus bei puikiai žinoti, ką reikia daryti, darbuotojui susirgus.

Dar kartą apie pagrindines ekspertų pateikiamas taisykles, kurių privalo laikytis darbdaviai ir jų darbuotojai, skaitykite ČIA.

LPSK parengė naujausią aktualių tarptautinių naujienų santrauką. Kviečiame susipažinti. 

Minimali alga. Europos Komisija, siekdama, kad darbuotojams teikiama minimalios mėnesio algos apsauga būtų pakankama, pasiūlė direktyvos dėl adekvačios minimalios algos Europos Sąjungoje projektą. Valstybės galėtų pačios nustatyti kriterijus, bet tarp jų turėtų būti mažiausiai 4 privalomi elementai: 1) MMA perkamoji galia, įvertinant pragyvenimo išlaidas, taip pat mokesčių lengvatas ir socialines išmokas; 2) bendras algų lygis ir jų pasiskirstymas; 3) darbo užmokesčio augimo tempas; 4) darbo produktyvumo pokyčiai. Daugiau – čia (liet.), ETUC pozicija – čia (angl.), pasiūlytas direktyvos tekstas – čia (angl.).

Skaityti daugiau...

Kilus antrajai pandemijos bangai, VDI fiksuoja padidėjusius skambučių srautus. Daugėja atvejų, kai darbuotojai kreipiasi dėl to, kad darbdavių yra verčiami imti atostogas, dirbti per prastovas ar rašyti prašymus išeiti iš darbo savo noru.
 
Atminkite - darbdavys negali versti darbuotojų to daryti!
 
Daugiau informacijos www.vdi.lt ir http://tiny.lt/7tvg8g3.

Tarptautinė darbo organizacija pateikia naujausio tyrimo apžvalgą, kurioje analizuoja aukščiausiojo lygmens socialinio dialogo puoselėjimą COVID-19 pandemijos „pirmosios bangos“ valdymo metu.  Pasak analizės, dauguma TDO valstybių narių plačiai naudojo „aukščiausio lygio“ socialinį dialogą, formuodamos savo skubias priemones pandemijai suvaldyti bei siekdamos sušvelninti jos socialinį bei  ekonominį poveikį.

Skaityti daugiau...

Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas (EESRK) priėmė nuomonę dėl Deramo minimaliojo darbo užmokesčio visoje Europoje, kuria prisideda prie ES lygmeniu vykstančių diskusijų šia tema.

Šią tiriamąją nuomonę paprašė parengti Europos Parlamentas, po to, kai Komisija paskelbė svarstysianti galimybę pasiūlyti teisinę priemonę, kuria būtų užtikrinta, kad kiekvienas ES darbuotojas turėtų teisę į minimalų darbo užmokestį, kuris užtikrintų deramą gyvenimo lygį.

Nuomonėje EESRK teigė, kad teisingas minimalusis darbo užmokestis, suderinus jį su į asmenį orientuotomis, kompleksinėmis ir aktyvią įtrauktį skatinančiomis politinėmis priemonėmis, galėtų padėti sumažinti skurstančių dirbančiųjų skurdą.

Skaityti daugiau...

Vėlinių laikas. Metas, kai giliau susimąstome apie žmogaus gyvenimo trapumą, pagerbiame visus, kurių nėra su mumis. Kai prisimename, kad verta sustoti savo kasdieniniame bėgime ir sumaištyje, nurimti ties kapo liepsnelėmis. Šią rimties dieną su meile, dėkingumu ir pagarba prisimename Anapilin iškeliavusius artimuosius, draugus, kaimynus ir bendražygius, kurių jau nebėra, tačiau jų darbai ir atminimas bus visada gyvi mūsų širdyse.

Mielieji, prisimindami mirusiuosius, nepamirškime, kad šie metai kiek kitokie, kitoks ir Vėlinių savaitgalis, kuomet turime kaip niekada ankščiau saugoti save ir savo artimuosius. Todėl kviečiame artimųjų kapus lankyti atsakingai, siekiant išvengti didelių susibūrimų, tam, kad ateityje galėtume turėti daug laimingų susitikimų su šalia esančiais.

Kalendorius

Lapkritis 2020
Pi An Tr Ke Pe Še Sek
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Posakiai ir kita aktuali informacija

____________________________________

 

2020 METŲ DARBO IR POILSIO KALENDORIUS